2019. június 2., vasárnap

Budapesti Természettudományi múzeum

Sokszor van gondolat, hogy ezt vagy azt jó lenne megnézni. Most hogy a Bécsi Természettudomnyi múzeumot láttuk az unokámmal, már nem volt kihagyható a budapesti sem. Egy kis invitálásra mintegy 30 -an jöttünk össze e látványért.
1802 ben Széchenyi Ferenc gróf ajánlotta fel könyvtárát, ezzel elindítota a múzeumi életet Budapesten. A gróf feleségének Festetics Júlianának köszönhetjük az ásványtani gyűjteményt. Adományozott Kitaibel Pál, Jordán Anna, József Nándor, a reformkor hazafias érzületü nagyjai mintegy 35000 db-ból álló gyüjtemény hoztak össze. A milleneumra már 1millió db. lelet volt.  A háborúk nagy pusztítást végeztek ugyan , de a nagy nevű gyüjtők és adományozók , muzeológusok sokat tettek azért, hogy mi most itt körülnézhettünk.   A rengeteg lelet kinőtte a kapott területet , igy az osztályozás során a növénytani gyüjtemény a Vajdahunyad várba került, míg kerültek leletek a Nemzeti Múzeumba, , a Történeti múzeumba, a leletek nagy része a Ludovika épületébe került.
Megtekintettük az ásványtani,  őslénytani és fejlődéstörténeti részeket, némi embertani ismerettel is gyarapodtunk.
Nézzétek a képeket.

        
Az ásványgyűjtemény szemet gyönyörödtető, és bőséges

    
Az őslények csontvázai  hatalmasak
      
  

Noé bárkája, a  rovar és lepkegyüjtemény, kicsit elgondolkodtatott. Mostanában csak a sárga káposztalepkével találkoztam. Hol repkednek a többiek ?
    
A hazai erdők, és vizek állatai ..

  
  
Egy kis társasjáték
      
Na melyikre  hasonlítok ?
      
         
Ha már van  Dinópark ott a helyünk...
    

Kisfilmemet a Yoube tube -én nézhetitek 

www.youtube.com/watch?v=3QfV9EYmwgs&t=2s

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése