Budapest szépségeivel ismerkedve most a zsinagóga került sorra. Komoly ellenőrzés után jutottunk be a Dohány utcai zsinagógába. Az épületet Európa második legnagyobb zsinagógájának tartják, 3000 férőhelyével. 1840 ben Ludwig Fönster kezdte meg az építését. Anyaghasználatában modern, de a Salamoni szentély bibliai leirásai szerinti elrendezésben próbálta meg elkészíteni. Az épület,és elrendezése már nem szigorúan vett zsidó hagyományok szerint készült. Ezt jelzi a díszítése, valamint orgonája, mely ugyan a toraszekrény mögött kapott helyet, de mégis az épületben van.
A zsidóságnak Magyarországon nem lehetett birtoka, és nem telepedhetett le a városon belül, A külterületen letelepedett Zsidóságot, azonban a város fejlődése, Pest és Buda egyesülése körbe ölelte. Az akkorra kereskedelemből meggazdagodott zsidók azután egyre inkább asszimilálódtak a többi polgárokkal.
A háború idején a főbünösnek kikiálltott zsidóságról, a holokausztról, sokan és sokat hallottunk már. Az itt kialakított holokauszt múzeumba, valamint megmaradt zsidó emlékek múzeumába is betekintettünk. Én azért itt megjegyezném, hogy nem csak a zsidók voltak az áldozatok. Toni Curtis által az adományokból készült fa előtt fényképezkedtünk. a képek
A múzeumi tárgyak tora tekercsek, kódexek és néhány ünnep