2019. július 15., hétfő

Rajna vízesés, Schaffhausen , Zürich



Ide egy filmet terveztem, szívás, hogy nem engedi betölteni, mert nagy a terjedelme , ezért kénytelen vagyok feltenni a Yoube-ra és onnan megosztani .
Persze azért a képek sem lebecsülendők ,bár nem győzöm hangsúlyozni hogy telefonnal készülnek

              


Schaffhausen Svajc legészakibb kantonja , már a középkortól önálló állam volt, saját pénzzel már 1045 től rendelkezett. Itt főleg a bortermelés jelentős. 1454-ben lép az Ósvajci szövetségbe.  A városon éppen csak átbuszoztunk mert ugye a fő attrakció a vízesés . A vízesés az utolsó jégkorszakban alakult ki. A Rheinfall mindkét oldalára kilátóteraszt építettek, a hajók egészen a vízesés alá viszik a túristákat akik a kiálló sziklát is megmászhatják .Hatalmas vízhozama csak úgy dübörög. Ezen a szakaszon érdekes módon azonban nincs vizierőmü , mivel a lakossági tiltakozásra annak építését mindeddig megakadályozták.
https://youtu.be/01uRDR750AE

ZÜRICH
A Zürichi tó partján elterülő város Svájc legnagyobb települése. 1,5 millió lakosa van. Itt az ipar, a bankszektor adja a fő megélhetési forrást,  a mezőgazdaság csak mellékszereplő A település 803 óta említett. Német Lajos  itt alapított zárdát Hilldegart lánya számára. a Fraumünster zárdának nagy adományokat biztosított. Később az egész környékre kiterjedt a hatalmuk.
Már nagyban zajlott az ipari forradalom, de itt még mindig a a céhek virágoztak. az 1336 os céhlázadás után indult meg az ipari fejlődés. A reformáció idején volt itt prédikátor Huydrich Zwingli , a neves vallásreformátor.

  
        
 Képtalálat a következÅ‘re: „Zürich képeken”Képtalálat a következÅ‘re: „Zürich képeken”  Képtalálat a következÅ‘re: „Zürich képeken”
A Frauenkirche üvegablakai Mark  Shagall műve .


Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése