Egy kis genfi tóparti utazás után elérjük Chillon sziklára épült, épen maradt 14 sz.i lovagvárát. A középkorban fontos vámőrség volt itt. a várban a pincében boroshordók emlékeztetnek a jobb napokra. De vannak itt kényelmes szobák, börtön, csodálatos falfastményekkel díszített fogadóhelyiségek is. Ottjártunkkor a Céhes időszakra emlékeztető szép céhládákat is megcsodálhattuk.
Itt raboskodott a genfi Bonívar apát akit III. Károly záratott be ide a Szavoya ellenes nézetei miatt. Ezt Lord Bayron a Chilloni fogoly címü müvéből tudhatjuk. Itt játszódik Rousseou Új Heloise címü müve is.
a Várat a pincétől a padlásig jól be lehet járni. közben tekintetünk megakad a Genfi tó partján, és a hegyoldalba települt kis házak szépségén.
A várat elhagyva az Olimpiai múzeumot tekintettük meg Laussane-ban. Lausanne kereskedelmi és konferencia város. A lépcsők városa . Itt köttetett a Laussane-i béke, Törökország és a győztes Antant hatalmak között 1923-ban.
Igaz bemenni már nem volt időnk , no meg pénzünk sem, de a kertben tettünk egy kis sétát.
Sajnos a városból szinte semmit nem láttunk pedig a hegyoldalon elterülő kisváros szinte minden pontjáról rá lehet tekinteni a gyönyörű tükrü Genfi tóra. Öröm lehet itt élni. Noha ez Svájc szinte minden városáról elmondható magyar szemmel.
Irány Genf
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése